درباره

اندکی درباره این رویداد

یه دورهمایی مهیج!


روز باز فیزیک (Physics Open Day) به روزی از سال گفته می‌شود که در آن، عموم مردم تشویق می‌شوند تا در دانشگاه یا موسسهٔ تحقیقاتی‌ای که آن برنامه را برگزار می‌کند، جذابیت های علم فیزیک را ببینند. امسال در دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی شریف، مفتخریم که میزبان فیزیک دوستان باشیم تا با استفاده از ظرفیت های دانشگاه بتوانیم موجب آشنایی بیشتر دانش‌آموزان با علم فیزیک و حضور در یک محیط اکادمیک بشویم.
حال در دانشکده فیزیک شریف قرار است چه بگذرد؟ استادان دانشکده‌ی فیزیک چه می‌کنند؟ آیا فقط درس می‌دهند؟ اخلاق و رفتار هایشان چطور است؟ خوش برخورد اند یا خودشان را می‌گیرند؟ دانشجوها چطور؟ تک بعدی اند و دائم سرشان در درس‌ست یا کاری به جز آن هم می‌کنند؟ حالا گیریم که فیزیک خوانده هم شدیم، ته ته‌اش می‌شویم معلم؟ یا فضایی برای ادامه دادنش در مرز علم هم هست؟ کدام گرایش ها تجربی و کدام یک نظری اند؟ در آزمایشگاه هایشان چه میگذرد؟ پیشرفته ست یا در حد همین آزمایش های دبیرستانمان، جرم و فنر و ولت متر و آمپرمتر؟
کسانی که کار نظری می‌کنند چطور؟ به چه قسمت‌های فیزیک می‌پردازند؟ گرانش یا کوانتوم را بررسی می‌کنند؟ سعی می‌کنند ارتباط بخش‌های مختلف با هم را پیدا کنند؟ اصلا به چیز‌های جدید در علم فکر می‌کنند؟ مساله‌هایی که در ذهن دارند چیستند؟ آیا من سر در می‌آورم که به چه چیزی علاقه دارند و چه کار می‌کنند؟
جذابیت علم فیزیک چیست؟ آیا بخش سخت و خشک علم به حساب می آید؟ هدف فیزیک‌دان ها چیست؟ اثبات یک مشت فرمول است فقط که سر و ته‌ای هم ندارند یا می‌شود پدیده‌های جالب دید و فهمید که ساز و کارشان چیست؟
اگر بخشی از این سوال‌ها در ذهن‌تان هست، به برنامه‌ی روز فیزیک بیایید. هم حس و حال بودن در دانشگاه را داریم و هم استادان و دانشجویان دانشکده‌ی فیزیک شریف را می‌بینید و هم آزمایشگاه‌های دانشکده را. تعداد زیادی هم آزمایش‌های جذاب داریم و تفریح و مسابقه و ...
در پایان باید بگوییم که باوجود اینکه از دیدن همه تان خوش‌حال خواهیم شد ولی باید تاکید کنیم که مخاطب اصلی برنامه ی ما دانش‌آموزان دوره‌های اول و دوم متوسطه هستند.

امیدواریم که در روز فیزیک همه تان را ببینیم.

ایستگاه‌ها

آزمایشگاه آکوستیک

آزمایشگاه اپتیک

آزمایشگاه نجوم

آزمایشگاه بیوفیزیک

آزمایشگاه فیزیک سطح

مدرسه کوانتوم

آزمایشگاه لیزر

آزمایشگاه پرتوهای کیهانی

ایستگاه مکانیک

ایستگاه الکترومغناطیس

ایستگاه ترمودینامیک

گفتگو با اساتید

تهیه بلیت

برای حضور، بلیت تهیه کنید!

بهای بلیت (تومان)

تعداد باقی‌مانده

گالری تصاویر

تصاویر رویداد روز فیزیک، سال ۹۸

ارتباط

انتقاد، پیشنهاد، پرسش

آدرس ما

تهران، خیابان آزادی، پردیس جنوبی دانشگاه صنعتی شریف، دانشکده فیزیک

پروفایل‌های اجتماعی

ایمیل

physicsopenday2023@gmail.com

شماره تماس

021 6616 4569

در حال ارسال...
پیامتان ارسال شد، ممنونیم!
طراحی توسط امیرمحمد جوشقانی